Reklama

Maroko: Wykładowca skazany za stawianie wysokich ocen w zamian za usługi seksualne

Wykładowca Uniwersytetu Hassana I w Maroku został skazany na dwa lata więzienia za stawianie studentom wysokich ocen w zamian za usługi seksualne. ​To pierwszy taki wyrok w łańcuchu głośnych przypadków molestowania seksualnego na uniwersytetach w Maroku - podaje serwi BBC.

Wykładowca ekonomii na uniwersytecie w Settat, które znajduje się 57 km na południe od Casablanki, został skazany za "nieprzyzwoite zachowanie, molestowanie seksualne i przemoc". Czterech innych wykładowców Uniwersytetu Hassana I ma się stawić w sądzie w związku ze skandalem.

Historia wyszła na jaw we wrześniu dzięki wyciekowi wiadomości w mediach społecznościowych, jakie mieli wymieniać między sobą wykładowcy i studenci.

Skandal na uniwersytecie w Maroku: Oskarżenia nie były nowością

Oskarżenia rozzłościły opinię publiczną w Maroku, ale nie były nowością. Seria takich skandali, które wybuchły w poprzednich latach, już dawniej mocno nadszarpnęła reputację marokańskich uniwersytetów. Większość spraw nie trafia jednak do sądu, a sprawcy nie są karani.

Reklama

Organizacje praw człowieka twierdzą, że jest to typowe dla społeczeństw, w których przemoc seksualna jest na porządku dziennym. Wiele kobiet nie czuje się pewnie, zgłaszając swoje doświadczenia policji z powodu obaw o możliwe represje lub szkody dla ich reputacji i reputacji ich rodzin.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Maroko | molestowanie | wykładowca

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy