Reklama

Reklama

Maroko. Ponad tona kokainy przechwycona przez policję w Tangerze

Na pokładzie statku wycieczkowego należącego do "państwa europejskiego" w porcie w Tangerze marokańska policja odkryła ładunek ponad 1,35 tony kokainy ukrytej w kontenerze. To jedna z największych konfiskat narkotyków w Maroku w ostatnich latach. Trwa śledztwo, które ma ustalić osoby powiązane z przemytem.

Marokańska policja przejęła w poniedziałek w porcie w Tangerze ponad tonę kokainy, która płynęła statkiem z Brazylii do Europy - poinformowały tamtejsze służby. 

Ponad tona narkotyku w podejrzanym kontenerze

"Służby bezpieczeństwa narodowego w porcie przeładunkowym Tanger Med udaremniły w poniedziałek dużą międzynarodową operację przemytu narkotyków i środków psychotropowych i skonfiskowały tonę i 355 kg kokainy" - poinformowała marokańska dyrekcja generalna Bezpieczeństwa Narodowego.

To jedna z największych konfiskat narkotyków w Maroku w ostatnich latach.

Warszawa: Kokaina ukryta w bananach trafiła do sklepów. Akcja policji

Policja wpadła na trop narkotyków po tym, jak została zaalarmowana o podejrzanym sposobie zamykania kontenera na pokładzie statku wycieczkowego "państwa europejskiego", który według agencji Reutera wypłynął z Brazylii, kierując się do portów w Antwerpii w Belgii i Portbury na południu Anglii.

Marokańscy śledczy wszczęli dochodzenie "w celu zidentyfikowania wszystkich osób, powiązanych z siatką przestępczą i zamieszanych w usiłowanie przemytu kokainy".

Reklama

Maroko na kokainowym szlaku do Europy

Od kilku lat policja w Maroku zwielokrotniła masowe konfiskaty kokainy, wysyłanej przez kartele południowoamerykańskie, wykorzystujące ten kraj jako węzeł komunikacyjny na trasie do Europy. 

W październiku 2017 r. w kilku częściach Maroka skonfiskowano nieco ponad 2,5 tony czystej kokainy z Wenezueli, o wartości rynkowej szacowanej na setki milionów dolarów.

Handel ma problem z kokainą. Tym razem znalazła się w klockach Lego

W grudniu 2018 r. marokańska policja odkryła ponad tonę kokainy, pochodzącej z Ameryki Łacińskiej, podczas operacji w pobliżu nadmorskiego miasta Al-Dżadida. Narkotyki zostały przetransportowane statkiem handlowym, zanim zostały wyładowane z wód terytorialnych Maroka, a następnie przetransportowane na pokładzie statku rybackiego do wybrzeży Al-Dżadida.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy