Reklama

Maroko: Molestowali kobiety w miejscach publicznych. Czterech aresztowanych

Jak podaje agencja AFP, czterech mężczyzn zostało aresztowanych w Maroku, po tym jak media społecznościowe obiegł film, na którym widać jak molestują oni kobietę w autobusie. Marokańskie media, w tym publiczny kanał telewizyjny 2M, donoszą o aresztowaniach mężczyzn podejrzewanych o ataki na tle seksualnym.

W materiałach, które zostały zamieszczone w niedzielę widać, jak sześciu mężczyzn atakuje młodą kobietę. Mieli dotykać ją w intymne miejsca i śmiać się, kiedy ofiara płakała.

Rozebrana do połowy kobieta nie uzyskała pomocy od żadnego z pasażerów, a kierowca autobusu, w którym doszło do incydentu również nie interweniował.

AFP podaje, że ostatni taki incydent miał miejsce ok. dwa tygodnie temu. Na nagranym filmie widać sytuację, w której mężczyźni napastują samotnie spacerującą kobietę w mieście Tanger. Nagranie wkrótce obiegło media społecznościowe i wywołało gorącą debatę w kraju Afryki Północnej. 

Reklama

Publiczna firma przewozowa M'Dina Bus przekazała, że incydent w Casablance miał miejsce w piątek, a czwórka podejrzanych została aresztowana w poniedziałek.

Gazety pisały wówczas o "Horrorze w Casablance" i "Potworach popełniających odrażające przestępstwa". Raporty koncentrują się na zjawisku kobiet, które są nękane w miejscach publicznych.

Sprawcy sobotniego incydentu nie zostali jeszcze ukarani.

Oficjalne dane wskazują, że prawie dwie trzecie marokańskich kobiet doświadcza tego typu aktów przemocy, często w miejscach publicznych.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maroko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy