Reklama

Reklama

Marine Le Pen: Francja powinna wesprzeć Polskę. Frontex nie spełnia swojej funkcji

- Francja powinna wesprzeć Polskę i honorować swoje zobowiązania - powiedziała kandydatka na urząd prezydenta Francji Marine Le Pen. Jak stwierdziła na granicy polsko-białoruskiej powinny pojawić się francuskie patrole wsparcia.

Kandydatka w wyborach prezydenckich Marine Le Pen, reprezentująca skrajną prawicę, zaproponowała we wtorek wysłanie na granicę polsko-białoruską francuskich patroli wsparcia dla polskich służb, aby pomóc Polsce powstrzymać napierających migrantów na granicę UE.

- Francja powinna wesprzeć Polskę i honorować swoje zobowiązania - stwierdziła Le Pen w rozmowie z dziennikarzami w Courseulles-Sur-Mer w departamencie Calvados. - Agencja Frontex nie spełnia swojej funkcji, raczej zaprasza migrantów do UE niż ich powstrzymuje; władze Polski są tego samego zdania - uważa Le Pen

Reklama

Kryzys na granicy. Michel Barnier: Trzeba zatrzymać migrację

Michel Barnier, inny kandydat na prezydenta Francji, w wywiadzie dla stacji BFM TV po raz kolejny powrócił do moratorium "od trzech do pięciu lat" w sprawie imigracji. Polityk chce podjęcia przez UE natychmiastowych kroków, aby tymczasowo wstrzymać obowiązujące przepisy dotyczące azylu i łączenia rodzin.

- Podejmujemy natychmiastowe działania, aby drastycznie ograniczyć łączenie rodzin i znacznie ograniczyć przyjmowanie studentów - stwierdził Barnier. - Proponuję zorganizowanie referendum we wrześniu, aby naciskać na ustanowienie kwot przyjęć głosowanych corocznie przez parlament; potrzebujemy do tego wspólnej polityki europejskiej - zapowiedział francuski polityk.

- W okresie moratorium będziemy rozmawiać z naszymi europejskimi partnerami o wspólnej polityce wizowej, azylowej i kontroli graniczn - dodał. Zachęcił też "do dyskusji z krajami emigracji" o "umownej i logicznej postawie przy przyjmowaniu osób, które deportujemy".

Czytaj też: Co się dzieje na granicy z Białorusią? Sprawdź relację na żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne