Reklama

Manifestacja przeciwników aborcji w Madrycie

"Ważne jest każde życie" - to hasło manifestacji, która dziś w południe przejdzie przez centrum Madrytu. Jej uczestnicy będą domagać się od rządu wycofania przyjętego 5 lat temu liberalnego prawa aborcyjnego. Zdjęło ono odpowiedzialność z lekarza i kobiety i pozwoliło, by nieletnie dziewczyny usuwały ciążę bez wiedzy rodziców.

"Ważne jest każde życie" - to hasło manifestacji, która dziś  w południe przejdzie przez centrum Madrytu. Jej uczestnicy będą domagać się od rządu wycofania przyjętego 5 lat temu liberalnego prawa aborcyjnego. Zdjęło ono odpowiedzialność z lekarza i kobiety i pozwoliło, by nieletnie dziewczyny usuwały ciążę bez wiedzy rodziców.

W stolicy Hiszpanii będą protestowali członkowie 150 stowarzyszeń, organizacji społecznych i religijnych. Manifestujący przypomną rządowi, że reforma prawa aborcyjnego była jego przedwyborczą obietnicą. Jednak gabinet Mariano Rajoya ograniczył się jedynie do wykreślenia z ustawy artykułu dopuszczającego usuwanie ciąży bez wiedzy rodziców.
- Debata o aborcji w Hiszpanii nie została zakończona. Problem, który porzucili politycy, przejmujemy my, społeczeństwo - mówi przewodniczący Forum Rodziny i organizator marszu, Benigno Blanco.
Przeciwnicy aborcji żądają też przyjęcia prawa wspierającego macierzyństwo, które pomagałoby młodym, samotnym matkom.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama