Reklama

Manewry przy granicy z Ukrainą. Weźmie w nich udział 10 tys. żołnierzy

Na 20 poligonach na południu Rosji oraz w Abchazji, Armenii i Północnej Osetii rozpoczynają się kolejne manewry wojskowe. Celem ćwiczeń jest nauka nowych działań taktycznych w grupach rozpoznawczych i uderzeniowych, łącznie z artyleryjskimi, lotnictwem i snajperami.

Ponad 10 tysięcy żołnierzy Południowego Okręgu Wojskowego Rosji zorganizowanych w batalionowe grupy taktyczne rozpoczyna ćwiczenia na 20 poligonach na południu Rosji oraz w Abchazji, Armenii i Północnej Osetii - poinformowało w środę dowództwo okręgu w Rostowie nad Donem.

Cel ćwiczeń: nauka nowych działań taktycznych

W manewrach będą też brały udział pododdziały ochrony brzegowej Flot Czarnomorskiej i Kaspijskiej. Celem ćwiczeń jest nauka nowych działań taktycznych w grupach rozpoznawczych i uderzeniowych, łącznie z artyleryjskimi, lotnictwem i snajperami. 

Reklama

W ćwiczeniach będą też brały udział pododdziały do walki z dronami, grupy przeciwdziałania atakom chemicznym i radio-elektronicznego kamuflażu- poinformowało w środę dowództwo Południowego Okręgu Wojskowego w Rostowie nad Donem.

OSW o Południowym Okręgu Wojskowym

Południowy Okręg Wojskowy (POW) - według materiałów Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie - to terytorialnie najmniejsza z głównych jednostek administracyjnych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, od rozpadu Związku Sowieckiego pozostaje jednym z najsilniejszych i najbardziej zaangażowanym w prowadzone przez państwo konflikty zbrojne. 

Ponosił główny ciężar obu wojen w Czeczenii i uderzenia na Gruzję w 2008 r., a obecnie - wraz z podległą mu Flotą Czarnomorską - główną odpowiedzialność za działania przeciwko Ukrainie i prowadzenie operacji militarnej w Syrii

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | wojsko | ćwiczenia wojskowe | Granica

Reklama

Reklama

Reklama