Reklama

Malta: Zgoda na ekstradycję Kajetana P.

Maltański sąd wydał zgodę na ekstradycję do Polski Kajetana P., podejrzanego o dokonanie brutalnego morderstwa na warszawskiej Woli - informuje TVN24.

Wcześniej portal maltatoday.com.mt informował, że Kajetan P., zapytany o to, czy wyraża zgodę na ekstradycję, odpowiedział, że tak. 

Kajetan P. został zatrzymany w środę w stolicy Malty La Valetcie. Zatrzymania dokonali lokalni policjanci przy asyście funkcjonariuszy z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i funkcjonariuszy CBŚP.

"Kajetan P. był na Malcie od mniej więcej tygodnia. Zabiegał o zgodę na wyjazd do Tunezji. W hotelu, gdzie się zatrzymał, podawał się za niemieckiego turystę" - powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. 

27-letni Kajetan P., który pracował w jednej z warszawskich bibliotek, jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety na początku lutego w Warszawie. Strażacy, wezwani do pożaru wmieszkaniuna Żoliborzu, znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. 

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.


Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kajetan P.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy