Reklama

Reklama

Małpia ospa. Ruszyły szczepienia w Berlinie

Od środy rozpoczęły się szczepienia przeciw wirusowi małpiej ospy w Berlinie. Jak informują niemieckie media, w stolicy Niemiec odnotowuje się najwięcej zakażeń w całym kraju. Do tej pory zarejestrowano 986 przypadków.

W berlińskiej dzielnicy Mitte zainteresowani szczepieniem mogą umawiać się na spotkania za pośrednictwem infolinii Poradni Zdrowia Seksualnego - informuje radny ds. zdrowia Christoph Keller. Zgłoszenia można składać anonimowo.

Niemiecka organizacja Aidshilfe ostatnio krytykowała, że rozpoczęcie szczepień przeciwko wirusowi małpiej ospy przeciąga się w czasie. Szczepionka była przechowywana w Berlinie od tygodni, a dystrybucja trwała zbyt długo - pisze rbb24.

Małpia ospa w Niemczech. Ponad 1500 przypadków 

Według portalu, w całych Niemczech jest mniej niż 1600 zakażonych, z czego 986 przypadków potwierdzono w Berlinie

Reklama

Ospa małpia to rzadka, odzwierzęca choroba wirusowa, która zwykle występuje w zachodniej i w środkowej Afryce. Wśród symptomów wymienia się gorączkę, bóle głowy i wysypkę skórną, która zaczyna się na twarzy i rozprzestrzenia na resztę ciała. Objawy - według Światowej Organizacji Zdrowia - ustępują zwykle po dwóch, trzech tygodniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy