Reklama

Reklama

​Malezja: Zderzenie pociągów metra. Ponad 200 rannych

Ponad 200 osób zostało rannych w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy dwa pociągi metra zderzyły się w centrum stolicy Malezji, Kuala Lumpur. W wypadku nikt nie zginął, ale kilkadziesiąt osób odniosło poważne obrażenia.

To pierwszy tak poważny incydent od otwarcia metra w malezyjskiej stolicy ponad 24 lata temu. Ministerstwo transportu zarządziło dochodzenie w sprawie wypadku. Wśród prawdopodobnych przyczyn kolizji wymienia się m.in. błąd operatora, wadę systemu i awarię systemu sygnalizacji.

Ponad 60 osób w szpitalu

Do czołowego zderzenia doszło na podziemnym odcinku linii Kelana Jaya, w pobliżu Petronas Towers - najwyższego w mieście kompleksu wieżowców. Dwa niewymagające obsługi autonomiczne pociągi kanadyjskiej firmy Bombardier z niewyjaśnionych przyczyn znalazły się na tym samym torze. Jeden z pociągów był pusty, drugi przewoził jednak 213 pasażerów.

Reklama

W wydanym we wtorek rano oświadczeniu operator linii, firma Prasarana Malaysia, poinformowała, że spośród 213 rannych 64 osoby są obecnie hospitalizowane. Stan piętnastu jest ciężki, a sześciu - krytyczny.

Poszkodowani dostaną zadośćuczynienie

Dyrektor przedsiębiorstwa Tajuddin Abdul Rahman zapewnił, że wszyscy pasażerowie, którzy ucierpieli w wypadku, otrzymają zadośćuczynienie w wysokości 1000 ringgitów (ok. 880 zł); firma obiecała także pokryć wszystkie koszty leczenia.

Licząca 37 stacji linia Kelana Jaya obsługuje rocznie blisko 100 mln pasażerów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy