Reklama

Reklama

Madera: Przerażające nagranie z lądowania pilota polskich linii

Wyczyn pilota polskich linii czarterowych Enter Air wzbudza podziw tysięcy internautów. Lądowanie przy silnym wietrze na lotnisku na Maderze nie było łatwe, ale dzięki jego umiejętnościom zakończyło się pełnym sukcesem. Nagranie pochodzi sprzed czterech lat, jednak teraz robi prawdziwą furorę w sieci. Port w Funchal jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych na świecie.

Lądowanie boeinga 737 miało miejsce na lotnisku Madera Funchal, obok stolicy Madery Santa Cruz. Lotnisko to jest jednym z najniebezpieczniejszych w Europie i dziewiątym pod tym względem na świecie. Patronem portu jest Cristiano Ronaldo

Zobacz teżNajniebezpieczniejsze lotniska na świecie

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak samolot polskich linii Enter Air walczy z wiatrem, by bezpiecznie posadzić maszynę na pasie portugalskiego lotniska. Nagranie pochodzi z 18 kwietnia 2018 roku.

Reklama

Po ponad czterech latach wideo wzbudziło olbrzymie zainteresowanie wśród internautów. Wszystko za sprawą popularnego kanału na Twitterze, które udostępniło nagranie. Mrozi ono krew w żyłach - wiatr miota maszyną na wszystkie strony i trudno jest uwierzyć w to, że pilotowi udało się bezpiecznie wylądować na płycie lotniska. 

Madera Funchal. Niebezpieczne lotnisko

Lotnisko na Maderze jest jednym z nielicznych, na którym inżynierowie zbudowali specjalną platformę w celu powiększania pasa startowego. Lądowisko dla samolotów znajduje się pomiędzy stromymi klifami i wybrzeżem oceanu. Madera znana jest także z finalnego, ostrego zakrętu, który przy silnie wiejącym wietrze zmusza pilotów do wykonania manewru go-around.

Port lotniczy Madera wymaga specjalnych uprawnień do lądowania, a sami piloci nie mogą lądować na nim korzystając tylko z instrumentów pokładowych samolotu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy