Reklama

Macron spotka się z Putinem. Wcześniej rozmawiał z Bidenem

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Joe Bidenem. Jak podał w niedzielę Biały Dom, rozmowa dotyczyła sytuacji wokół Ukrainy. Odbyła się w ramach konsultacji przed poniedziałkowym spotkaniem Macrona z Władimirem Putinem w Moskwie.

Biden i Macron "omówili obecne zabiegi dyplomatyczne i działania odstraszające, podejmowane w reakcji na koncentrację wojsk rosyjskich na granicach Ukrainy" - głosi komunikat Białego Domu.

Obaj przywódcy ponownie podkreślili swoje poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jak poinformował Pałac Elizejski, 40-minutowa rozmowa prezydentów USA i Francji, druga już w tym tygodniu, dotyczyła głównie "dobrej koordynacji działań" przed wyjazdem Emmanuela Macrona do Moskwy.

Sytuacja wokół Ukrainy była także tematem niedzielnej rozmowy telefonicznej szefów dyplomacji USA i Francji. Antony Blinken i Jean-Yves Drian poruszyli m.in. kwestię "wspólnych działań na rzecz wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Reklama

Wizyta Macrona w Rosji i na Ukrainie

W poniedziałek prezydent Emmanueal Macron spotka się w stolicy Rosji z prezydentem Władimirem Putinem, a następnego dnia, w Kijowie, z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

"Musimy doprowadzić do deeskalacji napięć" - podkreślił francuski przywódca w wywiadzie dla niedzielnej gazety "Journal du Dimanche".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Emmanuel Macron | Joe Biden

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy