Reklama

Luksemburg: Premier Xavier Bettel oskarżony o plagiat. Czeka na decyzję uczelni

Szef rządu Luksemburga Xavier Bettel zareagował na oskarżenia, że popełnił plagiat w pracy magisterskiej. Chodzi o okres, gdy studiował na francuskim uniwersytecie w Nancy. - Powinienem wtedy zrobić inaczej - przyznał.

Według reporterskiego serwisu luksemburskich dziennikarzy reporter.lu "trzy czwarte" pracy dyplomowej Bettela z 1999 roku zawierają zapożyczenia z innych publikacji, bez odpowiednich przypisów. - Dziś przyznaję, że mogłem, a może nawet powinienem był zrobić inaczej - odniósł się do zarzutów szef rządu Wielkiego Księstwa.

Luksemburg: Szef rządu "przyjmie każdą decyzję" uczelni

48-letni Bettel, premier Luksemburga od 2013 roku, oświadczył, że pozostawia Uniwersytetowi Lorraine w Nancy ocenę tego, czy praca dyplomowa spełniała odpowiednie kryteria w momencie jej prezentacji ponad 20 lat temu. Bettel dodał, że przyjmie każdą decyzję władz uniwersytetu. Sprawa w środę trafiła na pierwsze strony większości luksemburskich gazet - dodaje AFP.

Z podobnego powodu w sąsiednich Niemczech w maju do dymisji podała się federalna minister ds. rodziny Franziska Giffey - przypomina francuska agencja. Wątpliwości dotyczyły jej pracy doktorskiej.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Xavier Bettel | Luksemburg | plagiat

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy