Reklama

Łotwa: Paczka z "nieznaną substancją" w ambasadzie Rosji w Rydze

W ambasadzie Rosji w Rydze znaleziono paczkę z "nieznaną substancją" - powiadomiły w środę łotewskie media. Służby nie przekazują szczegółowych informacji na temat zdarzenia. Na miejscu wciąż trwają prace.

Łotewskie służby powiadomiły, że wezwanie do ambasady Rosji w Rydze otrzymały o godzinie 15:08. Jak przekazała policja, w ambasadzie miała zostać odebrana paczka, w której znajdowała się "nieznana substancja". Na miejscu pojawiły się wszystkie służby. 

Po godzinie 19 na miejscu w pobliżu ambasady wciąż trwają prace - na miejscu są m.in. karetki pogotowia. Jak informują media, w ambasadzie prowadzone są prace w kombinezonach ochronnych

Służby nie przekazują szczegółowych informacji na temat zdarzenia. 

Reklama

Podejrzane paczki w ukraińskich ambasadach 

30 listopada 2022 roku w ambasadzie Ukrainy w Madrycie doszło do wybuchu. Na miejscu doszło do eksplozji pakunku, który został dostarczony do placówki. Na skutek zdarzenia jedna osoba została ranna. 

Po wybuchu szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba zarządził wzmocnienie ochrony ukraińskich ambasad. Zdaniem Kułeby był to przykład "nowej formy terroru". Po eksplozji w Madrycie do ukraińskich ambasad w różnych krajach zaczęto wysyłać zakrwawione paczki

Podejrzane przesyłki otrzymała także ukraińska dyplomacja w Polsce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ambasada Rosji | Łotwa | Ryga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy