Reklama

Reklama

Londyn: Przekroczono roczne limity zanieczyszczeń

Roczne limity zanieczyszczenia w Londynie już przekroczone. Według opublikowanych danych, w pierwszym tygodniu nowego roku w Brixton na południu miasta zostały przekroczone normy bezpieczeństwa wyznaczone przez rząd.

Najważniejszą przyczyną jest dwutlenek azotu pochodzący z silników Diesla. Istnieją limity zanieczyszczeń, które w danym miejscu mogą zostać przekroczone 18 razy w skali roku Potem to już złamanie prawa. Na Brixton doszło do tego już w czwartek. To szokujące - mówi Polskiemu Radiu Simon Alcock z organizacji ekologicznej ClientEarth.

Simon Alcock dodaje, że miejsc, gdzie zanieczyszczenie stanowi problem, jest więcej. To choćby Oxford Street, główna ulica handlowa Londynu. W ubiegłym roku tylko na Putney High Street w południowym Londynie limit został przekroczony ponad tysiąc razy. Ocenia się, że każdego roku zanieczyszczenie w mieście przyczynia się do dziewięciu i pół tysiąca przedwczesnych zgonów.

Reklama

By walczyć z tym problemem, burmistrz Londynu Sadiq Khan zapowiedział poszerzenie strefy niskiej emisji spalin. Stanie się to jednak za dwa lata.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy