Reklama

Reklama

Londyn: Pożar w zoo

Londyńskie zoo zostało w sobotę tymczasowo zamknięte po pożarze, który wybuchł wcześnie rano w kawiarni i sklepie w pobliżu wybiegu dla surykatek. Kilkunastu pracowników ogrodu wymagało pomocy medycznej z powodu zatrucia dymem. Sytuację już opanowano.

Pożar wybuchł około godziny 6 rano w sobotę czasu lokalnego (ok. godz. 7 w Polsce) i wymagał interwencji 10 wozów strażackich i ponad 70 strażaków. Ogień udało się opanować po około trzech godzinach.

Rzeczniczka zoo tłumaczyła w rozmowie z mediami, że natychmiast po pojawieniu się płomieni na miejsce przybyli dyżurujący na nocnej zmianie pracownicy, którzy rozpoczęli ewakuację zwierząt. 

Rano poinformowano, że zagubiono jednak jednego mrównika afrykańskiego.

Londyńska straż pożarna podkreśliła, że dzięki szybkiej reakcji pracowników zoo i strażaków udało się ograniczyć pożar jedynie do obszaru kawiarni i sklepu, minimalizując rozprzestrzenienie się płomieni na teren zamieszkiwany przez zwierzęta.

Reklama

W południe w sobotę ogród pozostawał zamknięty, a na miejscu prowadzono śledztwo mające na celu wyjaśnić przyczynę pożaru.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy