Reklama

Reklama

Londyn: 12 zatrzymanych w związku z zamachem

W Barking we wschodnim Londynie zatrzymano 12 osób w związku z sobotnim zamachem - poinformowała policja. Funkcjonariusze przeszukują także szereg innych adresów w okolicy. Rewizji dokonano także w jednym z mieszkań w pobliskiej dzielnicy East Ham. Agencje informują o kordonie policji na ulicy i dużej liczbie funkcjonariuszy widocznych przed budynkiem.

Zatrzymań dokonały policyjne brygady antyterrorystyczne. Jak podano, akcja policji w Barking nie została jeszcze zakończona.

Wcześniej brytyjskie media spekulowały, że właśnie w Barking znajdowało się mieszkanie jednego z zamachowców.

Przypomnijmy, że w stolicy Wielkiej Brytanii doszło do ataku terrorystycznego. Śmierć poniosło siedem osób, a 48 trafiło do szpitali. Terroryści wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge oraz zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Sprawcy zostali zastrzeleni przez policję.

Reklama

Wśród rannych w zamachu jest co najmniej dwóch policjantów, którzy podjęli interwencję i odnieśli poważne, ale niezagrażające życiu obrażenia. Według BBC, jeden z funkcjonariuszy, który nie był na służbie i po prostu przebywał w okolicy, zdołał się nawet wdać w szarpaninę z jednym z terrorystów.

Policja zaapelowała o niepublikowanie zdjęć z miejsca zdarzenia i o nieujawnianie tożsamości sprawców, "bo mogłoby to zaszkodzić prowadzonemu śledztwu". 

Okolice mostu London Bridge i Borough Market wciąż pozostają odgrodzone kordonem bezpieczeństwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy