Reklama

Reklama

Łódź rybacka z Korei Północnej dotarła do wybrzeża Japonii

Północnokoreańska łódź rybacka z ośmioma mężczyznami na pokładzie, którzy twierdzą, że są rybakami, przybiła do wybrzeża Japonii - poinformował w piątek Reuters.

Policja w północnej Japonii zlokalizowała północnokoreańską łódź rybacką, w której znajdowało się 8 mężczyzn - obywateli Korei Północnej.

Yoshihide Suga, sekretarz generalny gabinetu i minister ds. baz na Okinawie zapytany czy mężczyźni są szpiegami powiedział, że taka możliwość została wykluczona i jednocześnie zapewnił, że władze z uwagą zajmują się tą sprawą.

W zeszłym tygodniu japońska straż przybrzeżna uratowała z wywróconej łodzi na Morzu Japońskim trzech obywateli Korei Północnej, którzy twierdzili, że są rybakami. Kolejnych 12 członków załogi zaginęło. Trzej ocaleni mężczyźni zostali odesłani do Korei Północnej na pokładzie północnokoreańskiego statku.

Reklama

Japonia spodziewa się napływu tysięcy obywateli Korei Północnej, do czego mogłoby dojść w przypadku wybuchu militarnego lub jakiegokolwiek innego kryzysu w KRLD. 

Władze przygotowują plany działania i reagowania na taką sytuację, a także opracowują sposoby wykrywania szpiegów i terrorystów - podał Reuters.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy