Reklama

Reklama

Litwa zrywa współpracę z Białorusią. Jest komunikat MSW

Białoruś nie może być i nie będzie partnerem Litwy w dziedzinie spraw wewnętrznych - zakomunikowała litewska minister spraw wewnętrznych Agne Bilotaite. Jednocześnie przekazała, że kierowany przez nią resort wypowiada umowę o współpracy z białoruskim MSW podpisaną w 1993 r.

"Litwa nie widzi możliwości współpracy z wrogimi reżimami" - oświadczyła minister Bilotaite, którą cytuje komunikat resortu.

Minister powiedziała, że "Białoruś, będąca bliskim sojusznikiem reżimu Kremla, kontynuująca hybrydowy atak na Litwę i wpychająca do naszego kraju nielegalnych migrantów rękami swoich urzędników, nie może być i nie będzie partnerem Litwy w dziedzinie spraw wewnętrznych, ani w żadnych innych działaniach".

Według litewskiego resortu w ciągu ostatnich 30 lat od czasu odzyskania niepodległości Litwa podpisała z Białorusią również wiele innych umów w obszarze współpracy resortów spraw wewnętrznych, ale - jak się podkreśla - "ich rozwiązanie wymaga decyzji rządu".
Litwa już wcześniej zawiesiła realizację finansowanych przez Komisję Europejską programów współpracy transgranicznej z Białorusią i Rosją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy