Reklama

Reklama

Litwa chce przyciągnąć polskich turystów

​Litewski Departament Turystyki poinformował, że Polacy coraz chętniej odwiedzają ten kraj. Aby przyciągnąć kolejnych turystów, do czwartku Litwa będzie promować się w trzech polskich miastach.

Tym razem do Bydgoszczy, Szczecina i Gdańska pojedzie duża delegacja składająca się z urzędników państwowych oraz przedstawicieli agencji turystycznych i branży hotelarskiej.

Tomasz Jackiewicz z Departamentu Turystyki działającego przy litewskim Ministerstwie Gospodarki powiedział Polskiemu Radiu, że w pierwszym półroczu b.r. przyjazdy Polaków na Litwę zwiększyły się o pięć proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2016 r.

"Litwę zwiedziło ponad 70 tys. Polaków w ciągu połowy roku. Pod tym względem Polska zajmuje trzecie miejsce" - tłumaczy Jackiewicz i dodaje, że więcej turystów na Litwę przyjeżdża tylko z Rosji i sąsiedniej Białorusi. Zaznacza też, że pobyt polskich turystów wydłuża się. Nie są to tylko jednodniowe wycieczki, ale coraz częściej Polacy przyjeżdżają na Litwę na dwa-trzy dni. 

Reklama

"Mamy cztery kurorty, dwa nadmorskie oraz słynne Druskienniki i Birsztany, które od kilku lat zyskują coraz większą popularność" - mówi Jackiewicz i tłumaczy, że Litwa ma Polakom dużo do zaoferowania. 

W podobny sposób Litwa promowała się już w kwietniu w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy