Reklama

Lista 10 najbardziej niebezpiecznych miejsc

Organizacja HealthGrove przygotowała zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazły się kraje, w przypadku których organizacja zaleca "całkowite unikanie podróży". Powodem ostrzeżenia są wysokie wskaźniki śmiertelności wśród turystów podróżujących do wskazanych w rankingu miejsc.

Najniebezpieczniejszym miejscem na świecie, zdaniem organizacji, jest Republika Środkowoafrykańska. Trwająca tam od 2013 roku wojna domowa na tle religijnym przyczynia się do anarchii i eskalacji przemocy na terenie tego afrykańskiego państwa.

Na drugim miejscu znalazł się Czad (oficjalnie - Republika Czadu). W przypadku tego państwa zagrożenie stanowi sytuacja wewnętrzna kraju. Najbardziej niebezpiecznym obszarem Czadu jest jego wschodnia część, granicząca z Sudanem. Powodem niebezpieczeństwa jest konflikt czadyjsko-sudański.

Reklama

Trzecie miejsce w rankingu HealthGrove zajmuje Mali. To śródlądowe państwo położone w Afryce Zachodniej również jest wstrząsane przez konflikty wewnętrzne. Doszło tam w ostatnich latach do wielu zamachów terrorystycznych.

Na czwartym miejscu znalazła się Somalia, gdzie również toczy się wojna domowa. Przez wielu ekspertów Somalia zaliczana jest do tzw. państw upadłych, ponieważ władza centralna nie kontroluje tam terytorium państwa.

Piąte miejsce na liście najniebezpieczniejszych miejsc zajmuje Sudan Południowy. Kolejne afrykańskie państwo, w którym toczy się wojna domowa.

Na szóstym miejscu jest Niger. Odradzanie podróży do tego kraju wiąże się z bardzo niestabilną sytuacją w całym regionie Afryki Północnej i Sahelu oraz wynikającym z niej potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym.

Siódme miejsce zajmuje kolejne afrykańskie państwo - Burundi. Jest to jedno z najbiedniejszych państw świata, gnębione dodatkowi konfliktami między Tutsi i Hutu.

Miejsce ósme zajął Afganistan. To pierwsze na liście państwo położone w Azji. Tocząca się w Afganistanie wojna jest powodem, dla którego podróż do tego państwa jest uważana za bardzo niebezpieczną.

Na dziewiątym miejscu znajduje się Syria. Wojna domowa i wpływy tzw. Państwa Islamskiego są na tym obszarze szczególnie niepokojące. Dlatego HealthGrove stanowczo odradza podróży na terytorium tego państwa położonego na Bliskim Wschodzie.

Miejsce dziesiąte zajmuje Jemen. Na tym obszarze również panuje bardzo trudna sytuacja wewnętrzna. Liczne akty terroru i trudne warunki sanitarne wzmagają problemy tego kraju. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama