Reklama

Reklama

Leonard Nimoy nie żyje

W Los Angeles zmarł amerykański aktor Leonard Nimoy, znany przede wszystkim z roli Spocka w serialu "Star Trek" w latach 1966-69. Miał 83 lata.

Leonard Nimoy urodził się w 1931 roku w Bostonie. Zaczął grać w wieku 8 lat, występując w lokalnym teatrze. Po koniec lat 40-tych zapisał się na zajęcia aktorstwa w Boston College, następnie przeniósł się do Hollywood.

Przez pewien czas grał mało znaczące role. Sławę przyniosła mu dopiero rola w serialu "Star Trek", który po raz pierwszy wyemitowano w NBC w 1966 roku. Posługując się słynnym salutem Wolkana i pozdrowieniem "Żyj długo i prosperuj" grał w filmie kapitana Spocka: pół-człowieka, pół-kosmitę. I choć zagrał wiele innych ról, a także zajmował się fotografią, poezją i muzyką, milionom fanów na całym świecie nieodłącznie kojarzył się ze "Star Trekiem".

Reklama

Miał do tego zresztą ambiwalentny stosunek, o czym świadczą tytuły dwóch jego biografii: "Nie jestem Spockiem" i "Jestem Spockiem".

W ubiegłym roku Leonard Nimoy ujawnił, że cierpi na chorobę płuc związaną z paleniem papierosów, które rzucił ponad 30 lat temu. Z tego powodu na początku tygodnia trafił do szpitala.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy