Reklama

Lazurowe Wybrzeże: Stan klęski żywiołowej. Inwazja szczurów

Francuski rząd ogłosił stan klęski żywiołowej w trzydziestu dwóch gminach departamentów Lazurowego Wybrzeża. Rejon ten został w ubiegłym tygodniu dotknięty powodzią i ulewnymi deszczami, a teraz przeżywa inwazję szczurów.

Rada Ministrów uznała, że straty po kilkugodzinnej nawałnicy są bardzo poważne. Stąd ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, co miałoby pozwolić na szybsze wypłacanie odszkodowań - najpóźniej w ciągu trzech miesięcy.

Opinii tej nie podziela szef jednej z firm ubezpieczeniowych. Wyjaśnia, że w przypadku klęski żywiołowej poszkodowani mają dziesięć dni, a nie jak zazwyczaj pięć na zgłoszenie strat.

Obniża się im koszty, które sami muszą ponieść. A w przypadku osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji sprawia to, że odszkodowanie jest wypłacane już w trzy miesiące po złożeniu deklaracji przez ubezpieczonego.

Tymczasem plaże Cannes i Nicei przeżywają inwazję szczurów. Kanalizacja, w której się zazwyczaj gnieździły, jest zalana wodą, więc gryzonie szukają pożywienia na ulicach miast Lazurowego Wybrzeża.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy