Reklama

Ławrow: Trump zaprosił Putina do Waszyngtonu

Prezydent USA Donald Trump zaprosił w niedawnej rozmowie telefonicznej prezydenta Rosji Władimira Putina do Waszyngtonu - poinformował w opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji RIA-Nowosti szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Dodał także, że USA i Rosja nie dopuszczą do zbrojnej konfrontacji między nimi.

"Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump, nie dopuszczą do zbrojnej konfrontacji między obu krajami" - powiedział w piątkowym wywiadzie dla agencji RIA-Nowosti rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

Dodał, że po nalotach amerykańskich na Syrię nie spoczywa już na Rosji moralny obowiązek, by nie dostarczać systemów przeciwlotniczych S-300 wojskom prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Ławrow powiedział również, że przed amerykańskimi nalotami Rosja wskazała Stanom Zjednoczonym obszary w Syrii, atak na które będzie oznaczało dla Moskwy przekroczenie tzw. czerwonych linii. Amerykańskie siły zbrojne nie przekroczyły tych czerwonych linii - dodał szef MSZ. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy