Reklama

Reklama

​Ławrow: Porozumieliśmy się z Jordanią ws. koordynowania działań w Syrii

Rosja i Jordania porozumiały się ws. koordynowania operacji lotniczych prowadzonych przez oba kraje w Syrii - powiedział w piątek w Wiedniu szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Mówił o tym po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jordanii Nasirem Dżudehem.

"Siły zbrojne obu krajów (...) porozumiały się w celu koordynowania swoich działań, w tym (operacji) ich sił lotniczych w Syrii" - powiedział Ławrow dziennikarzom. Jego wypowiedź przekazały z Wiednia media rosyjskie.

Minister dodał, że koordynacja działań będzie się odbywać przez "mechanizm roboczy" w Ammanie. Zapewnił, że mogą się do niego przyłączyć również inne kraje.

Jordania należy do koalicji dowodzonej przez USA, która od ponad roku prowadzi kampanię lotniczą przeciwko Państwu Islamskiemu. Rosja, która w końcu września br. rozpoczęła w Syrii własną operację przeciw IS, nawiązała już współpracę z rządami Syrii, Iranu i Iraku, luźnego sojuszu szyickiego mającego odmienne cele niż USA i ich partnerzy - przypomina Reuters.

Reklama

W Wiedniu o sytuacji w Syrii rozmawiają w piątek szefowie dyplomacji Rosji i USA, Ławrow i John Kerry, wraz z ministrami spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej i Turcji, Adilem ad-Dżubeirem i Feridunem Sinirlioglu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy