Reklama

Ławrow o toaletach w Szwecji: To nieludzkie

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow opowiedział, jak "nieludzkim" przeżyciem była dla niego informacja o neutralnych płciowo toaletach w Szwecji. - Pokazano mi drzwi z literami "WC". Nie mogłem w to uwierzyć. Nie masz pojęcia, jakie to nieludzkie, po prostu nieludzkie - powiedział Ławrow.

Portal "Ukraińska Prawda" poinformował, że do zaskakującego dla Ławrowa "incydentu" miało dojść podczas zeszłorocznego szczytu Rady Ministrów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, który zorganizowano w Sztokholmie.

Ławrow: Powiedziano mi: "Mamy wszystko wspólne". Nie mogłem w to uwierzyć

- Przepraszam za szczegóły, tam (w Szwecji - red.) zapytałem w przerwie spotkania, gdzie jest toaleta. Pokazano mi drzwi z literami "WC". Zapytałem: "Czy to dla pań, czy dla dżentelmenów?". Powiedziano mi: "Mamy wszystko wspólne". Nie mogłem w to uwierzyć, ale tak było naprawdę. Nie masz pojęcia, jakie to nieludzkie, po prostu nieludzkie - powiedział Ławrow na forum Primakov Reading zorganizowanym w środę w Moskwie.

Reklama

Ławrow nie sprecyzował, czy "odważył się" skorzystać z neutralnej płciowo toalety - informuje portal.

Primakov Reading to szczyt, którego celem jest "promowanie dialogu na temat trendów w światowej polityce i gospodarce wśród wysokiej rangi ekspertów i dyplomatów". Szczyt odbywa się w Moskwie i co roku uczestniczy w nim około 50 liderów z think tanków, uniwersytetów i środowisk dyplomatycznych z ponad 30 krajów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Siergiej Ławrow

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy