Reklama

Reklama

​Ławrow: Chcemy, by Francja i Niemcy wywarły nacisk na Poroszenkę

Rosja oczekuje, że przywódcy Francji i Niemiec, którzy w poniedziałek spotkają się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, wywrą na niego nacisk w celu realizacji porozumień pokojowych, zawartych w lutym - powiedział w środę szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

"Naszym zdaniem niezbędne jest wywarcie większej presji na Kijów, aby przekonać go o konieczności realizacji zobowiązań podjętych w Mińsku 12 lutego" - powiedział Ławrow dziennikarzom w Sewastopolu na Krymie.

Dodał, że oczekuje, iż kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande będą działali zgodnie ze swoją rolą gwarantów tych porozumień pokojowych.

Przywódcy Francji, Niemiec i Ukrainy mają się spotkać w poniedziałek w Berlinie w związku z zaostrzeniem się sytuacji na wschodzie Ukrainy. Walki między armią ukraińską a prorosyjskimi separatystami nasiliły się mimo formalnie obowiązującego, od lutowych porozumień podpisanych w Mińsku, zawieszenia broni.

Reklama

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył we wtorek, że odpowiedzialność za obecną eskalację napięcia ponoszą władze w Kijowie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy