Reklama

Reklama

Lawiny w Afganistanie. Zginęło co najmniej 20 osób

W Afganistanie - wskutek lawin oraz wyjątkowo niskich temperatur - zmarło ponad 20 osób. Ratownicy wciąż poszukują uwięzionych pod śniegiem - informuje agencja AFP.

Lawiny, które zeszły po trzech dniach intensywnych opadów śniegu, zniszczyły domy i zablokowały drogi w środkowej oraz północno-wschodniej części Afganistanu.

W prowincji Badachszan zginęło co najmniej 18 osób - wśród ofiar było dwoje dzieci. Lawina zeszła na budynki mieszkalne w środku nocy.

Kilkadziesiąt osób nadal jest uwięzionych pod śniegiem. Próbują do nich dotrzeć ratownicy.

W prowincji Sar-e Pol zginęło natomiast 5 osób. Udało się uratować 70 osób uwięzionych wcześniej pod śniegiem. Drogi w tej prowincji są nadal zablokowane.

Reklama

Również w prowincji Badghis odnotowano ofiary śmiertelne. Jak podaje AFP, zginęły tam 2 osoby oraz ponad 100 zwierząt.

W Afganistanie, w porze zimowej, bardzo często schodzą lawiny. Niestety - ze względu na brak odpowiedniego sprzętu - wysiłki ratowników nie zawsze okazują się skuteczne.

W styczniu, w wyniku intensywnych opadów śniegu i niskich temperatur, zginęło 27 dzieci - wszystkie poniżej piątego roku życia.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy