Reklama

Reklama

Lawina zeszła na hotel: Najnowszy bilans ofiar

9 osób uratowanych, 5 ofiar śmiertelnych i 23 osoby zaginione - taki najnowszy bilans zejścia lawiny na hotel w Abruzji podały w sobotę władze w mieście Pescara. W ostatnich godzinach ratownicy wydobyli z ruin trzy żywe osoby i zwłoki dwóch ofiar. Dwie osoby czekają na wydobycie spod gruzów.

Akcja ratunkowa w rumowisku hotelu Rigopiano trwa nieprzerwanie od nocy ze środy na czwartek.

Szef włoskiej Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio powiedział mediom, że następne dwie osoby czekają na wydobycie spod gruzów.

Pracujący na miejscu zdarzenia strażacy powiedzieli mediom, że mają następne sygnały dochodzące spod śniegu i ruin budynku.

"Sprawdzamy je. To mogą być żywi ludzie, ale możliwe jest i to, że to konstrukcja rusza się pod naporem śniegu" - wyjaśnił szef straży Alberto Maiolo z centrum operacyjnego w pobliskiej miejscowości Penne. "Musimy poruszać się z wielką ostrożnością, ponieważ sytuacja na miejscu jest niebezpieczna także dla nas" - przyznał.

Reklama

Przy pomocy specjalistycznych urządzeń ratownicy szukają śladów telefonów komórkowych, które mogłyby naprowadzić ich na uwięzionych ludzi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy