Reklama

Lawina w himalajskim ośrodku porwała turystów. Nie żyje dwóch Polaków

W himalajskim ośrodku w Kaszmirze zeszła potężna lawina, która porwała 23 osoby - 21 turystów i dwóch miejscowych przewodników. Nie udało się uratować dwóch osób. To Polacy.

Komunikat lokalnej policji cytują zagraniczne media, m.in. "Daily Mail". Jak czytamy, do tragedii doszło w himalajskim ośrodku narciarskim w indyjskiej części Kaszmiru. Chodzi o bliskie okolice turystycznego miasta Gulmarg w paśmie Pir Pandźal w zachodnich Himalajach.

Tragiczna wyprawa. Nie żyją dwaj Polacy

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, lawina zeszła, kiedy grupa 21 cudzoziemców i dwóch lokalnych przewodników jeździła na nartach w wysokich partiach gór.

- Szybko rozpoczęto akcję ratunkową. Wydobyto dwa ciała - powiedział szef policji w Kaszmirze Vijay Kumar. Dwie wydobyte spod śniegu ofiary to Polacy. Reszta uczestników wyprawy została uratowana. Ciała zmarłych zostały przetransportowane do miejscowego szpitala - poinformowano. 

Reklama

Film z momentu zejścia lawiny

Z informacji mediów wynika, że do zejścia lawiny doszło kilka dni po obfitych opadach śniegu w tym regionie. W mediach społecznościowych pojawił się film z momentu zejścia lawiny

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia jest popularną narciarską bazą wypadową dla mieszkańców regionu i turystów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gulmarg | Kaszmir | Himalaje | lawina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy