Reklama

Reklama

"La Repubblica": Ostre słowa w kierunku Rosji i przemówienie w stylu "gwiazdy rocka"

Włoskie i hiszpańskie media już oceniają przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie. Mówią o tym, że prezydent USA przemawiał dla tysięcy Polaków jak "gwiazda rocka", a Rosję skomentował jako "agresywną" i "zdestabilizowaną". W Madrycie podkreśla się także słowa prezydenta o bohaterstwie Polaków i zobowiązaniach wobec NATO.

Włosi o słowach Trumpa

Wizyta Donalda Trumpa odbiła się echem także we włoskich mediach, które już zaczynają komentować treść jego przemówienia na pl. Krasińskich.

Według Włochów prezydent USA został przyjęty w Polsce jak "gwiazda rocka", o czym świadczą entuzjastyczne oklaski i skandowanie jego imienia przez tłumy.

Włosi podkreślają, że Trump był oklaskiwany przede wszystkim przez młodych ludzi, a sama wizyta prezydenta jest szansą na umocnienie stosunków konserwatywnego rządu Polski z najważniejszym krajem NATO - Stanami Zjednoczonymi.

"La Repubblica" mówi również o tym, że Trump nie zapomniał wtrącić kilka słów o stosunkach z Rosją i szczególnej roli Putina w szczycie G20, który może ingerować "w wybory UE".

Włosi napisali, że w ocenie Trumpa Rosja jest groźna, ale zdestabilizowana. 

Zauważyli również, że większość obecnych na pl. Krasińskich to przedstawiciele PiS, którzy nadzwyczaj entuzjastycznie przyjmowali słowa Trumpa.

Reklama

Hiszpańskie komentarze po przemówieniu Trumpa

W serii depesz o przemówieniu prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie, hiszpańska agencja EFE zwraca uwagę na jego apele wobec Rosji o zaprzestanie destabilizujących działań oraz na słowa o zobowiązaniach wobec NATO i o Polakach jako przykładzie odwagi i walki o zachodnie wartości.

W innej depeszy EFE zwraca uwagę na kolejne słowa Trumpa o Polsce, wybijając zdanie: "Silna Polska to błogosławieństwo dla krajów Europy i one dobrze o tym wiedzą; silna Europa to błogosławieństwo dla Zachodu i dla całego świata". W tekście podkreślono również, że pl. Krasińskich, gdzie prezydent wygłaszał swoje przemówienie, to symboliczne miejsce, w którym znajduje się pomnik upamiętniający walkę z hitlerowską okupacją.

Hiszpańska agencja zaznaczyła ponadto, że Trump potwierdził, iż jego kraj gotowy jest na poszerzenie współpracy z krajami Europy Wschodniej w dziedzinie energetyki, by region nie był "zakładnikiem" Rosji w kwestii dostaw gazu. Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy