Reklama

Reklama

La Palma. Na wyspie panuje chaos. Policja wyłapuje ciekawskich

Władze La Palmy poinformowały, że wskutek erupcji wulkanu Cumbre Vieja zostało od 19 września zniszczonych ponad dwa tysiące budynków. Łącznie ewakuowanych zostało ponad 7 tysięcy ludzi. Według miejscowych mediów na wyspie La Palma panuje chaos: część dróg jest nieprzejezdna, a w porcie lotniczym większość lotów jest opóźniona lub odwołana.

W miesiąc od rozpoczęcia erupcji wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma lawa zniszczyła ponad 2 tysiące budynków - poinformowały we wtorek wieczorem władze regionu. Autonomiczny rząd Wysp Kanaryjskich przekazał, że niebawem do Oceanu Atlantyckiego dotrze kolejny strumień magmy wulkanicznej. W związku ze spodziewaną emisją toksycznych gazów powstających wskutek kontaktu lawy z wodą kanaryjskie służby zapowiedziały konieczność ewakuacji kolejnych miejscowości.

La Palma: Wulkan Cumbre Vieja zapada się. Odnotowano większy wylew lawy

Od 19 września, kiedy doszło do wybuchu Cumbre Vieja, ewakuowanych zostało łącznie ponad 7 tysięcy mieszkańców La Palmy.

Reklama

La Palma. Policja wyłapuje ciekawskich

Hiszpańska żandarmeria podała z kolei, że wśród osób, które zostały uratowane, są ciekawscy oraz turyści, którzy lekkomyślnie zbliżyli się do miejsc, gdzie płynie lawa. We wtorek z niebezpiecznego terenu zabrano cztery przygodne osoby, zaś w poniedziałek zawrócono statek z turystami, który zbliżył się do miejsca, w którym gorąca magma wpływa do Oceanu Atlantyckiego.

Chmura dwutlenku siarki znad La Palmy dotarła nad Polskę. Czy jest niebezpieczna?

Media: Na wyspie La Palma panuje chaos

Dziennik "Canarias7" wskazuje, że miesiąc po erupcji wulkanu na wyspie panuje chaos: część dróg w południowo-zachodniej części La Palmy jest nieprzejezdnych, a na lotnisku większość lotów jest opóźnionych lub odwołanych.

Zdaniem wulkanologów w ciągu ostatniej doby w okolicach wulkanu zanotowano blisko 50 wstrząsów tektonicznych. Ich zdaniem może to świadczyć o tym, że zakończenie erupcji nie nastąpi szybko.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL