Reklama

Reklama

Kuzynka papieża Franciszka powitała go na lotnisku w Tajlandii

Argentyńska kuzynka papieża, zakonnica Ana Rosa Sivori, była wśród osób, które jako pierwsze powitały Franciszka na lotnisku w stolicy Tajlandii - Bangkoku. Salezjanka i misjonarka będzie tłumaczką papieża w czasie jego wizyty.

Kuzynka papieża przebywa w Tajlandii na misji od ponad 50 lat. Jest wicedyrektorką katolickiej szkoły. Mówi doskonale w miejscowym języku, a także po włosku. Papieża i jego kuzynkę łączą dziadkowie - bracia.

Po raz pierwszy zdarza się, aby bliska krewna papieża była jego tłumaczką w czasie zagranicznej pielgrzymki. Dlatego obecność siostry Sivori na lotnisku w Bangkoku wywołała ogromne zainteresowanie ze strony dziennikarzy podróżujących z papieżem od pierwszej chwili, gdy podeszła do niego przy stopniach samolotu. Przywitali się serdecznie.

Reklama

Następnie orszak samochodów z papieżem, jego tłumaczką i współpracownikami odjechał w kierunku nuncjatury apostolskiej, gdzie zatrzyma się on przez cały czas pobytu w Tajlandii, czyli do soboty.

Przed nuncjaturą powitali Franciszka seminarzyści, a także młode zakonnice oraz młodzież. Przed papieżem wystąpiła też grupa w tradycyjnych tajskich strojach.

W samolocie lecącym z Rzymu do Bangkoku papież mówił dziennikarzom, że będzie miał w czasie swej wizyty w Tajlandii, a następnie w Japonii, nadzwyczajnych tłumaczy. W Japonii rolę tę będzie pełnił argentyński jezuita, którego ksiądz Jorge Bergoglio jako prowincjał zakonu w swojej ojczyźnie wysłał na misję do tego kraju.

Z Bangkoku Sylwia Wysocka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy