Reklama

Reklama

Kuriozalny bój w Meksyku. Powodem autostrada

Walka o kontrolę nad autostradą federalną 45, najkrótszą drogą do granicy z USA, paraliżuje od trzech dni ruch na głównej autostradzie w meksykańskim stanie Zacatecas - informują media.

Kolczatki i zwoje drutu kolczastego rozrzucane na autostradzie 45 w Meksyku spowodowały w kilku miejscach katastrofy TIR-ów, które na wiele godzin zablokowały ruch.

Meksyk. Kartele walczą o autostradę

Do podobnych działań w walce między konkurującymi miedzy sobą gangami dochodziło w tym roku również w meksykańskich stanach Dolna Kalifornia, Guanajuato, Michoacan i Jalisco.

Wobec skrajnie niebezpiecznej sytuacji na drogach stanowych władze Politechniki i Uniwersytetu w stolicy stanowej zawiesiły zajęcia i wezwały w poniedziałek dojeżdżających studentów z całego stanu, aby aż do odwołania nie podejmowali "niebezpiecznej podróży".

Reklama

Poniedziałkowe meksykańskie media powołując się na "przecieki" z Sekretariatu Obrony Narodowej piszą, iż należy się spodziewać dalszego pogorszenia się sytuacji na autostradzie stanowej, ponieważ walka między kartelami narkotykowymi na terenie Meksyku wchodzi w decydującą fazę

Meksyk pod wodzą karteli. Katastrofalne statystyki

Cartel CJNG postawił sobie za cel przejęcie do końca roku całkowitej kontroli nad autostradą prowadzącą do granicy ze Stanami Zjednoczonymi i wyeliminowanie konkurencji.

"El Universal", czołowy meksykański dziennik, przypomina na marginesie tych doniesień, że 90 proc. zabójstw w Meksyku , to "dzieło" zbrodni zorganizowanej i przytacza statystki z kilku lat. W 2017 roku miało to być, według oficjalnych danych, 675 zabójstw, w 2018 - 686 i w 2019 -634. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy