Reklama

Reklama

Kulisy afery w Watykanie. Na co wydano pieniądze?

​Dziesięć procent na szpital, reszta na remont prywatnego apartamentu w Watykanie. Tak kardynał Tarcisio Bertone - były sekretarz stanu Benedykta XVI i Franciszka - dzielił pieniądze wpłacane na fundusz szpitala pediatrycznego Bambino Gesu w Rzymie, którego był protektorem.

Książka zatytułowana "Avarizia", w której znalazły się poufne dokumenty dotyczące watykańskich finansów, nie ukazała się jeszcze w księgarniach, ale jej fragmenty przytaczają agencje. 

Celem przyświecającym osobom, które przekazały je autorowi, było poinformowanie opinii publicznej, z jakim trudem papież Franciszek wprowadza w życie swoje reformy, szczególnie w dziedzinie finansów, i z kim ma na co dzień do czynienia. 

Z funduszu pomocy biednym, utworzonym w banku IOR, w ostatnich dwóch latach nie wypłacono na ten cel ani jednego centa, mimo iż dysponuje on sumą 425 tysięcy euro.

Reklama

Jednocześnie na przeloty business class, luksusowe ubrania, stylowe meble i wyposażenie kuchenne na łączną sumę ponad pół miliona euro wydał powołany pół roku temu sekretariat ds ekonomicznych, który miał czuwać nad racjonalnym wydawaniem pieniędzy przez watykańskie urzędy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy