Reklama

Reklama

Kuba zostanie wykreślona z listy sponsorów terroryzmów

Kuba zniknie wkrótce z listy krajów sponsorujących terroryzm. To kolejny etap na drodze do normalizacji stosunków pomiędzy Waszyngtonem a Hawaną.

Biały Dom poinformował, że Departament Stanu kończy już prace nad oceną czy władze w Hawanie angażują się we wspieranie terroryzmu na świecie.

Doradcy Baracka Obamy spodziewają się jednak, że jeszcze w tym tygodniu sekretarz stanu John Kerry przęśle prezydentowi wniosek o wykreślenie Kuby z tej listy. Amerykański prezydent bez wątpienia go podpisze, a wtedy Kongres będzie mieć 45 dni na ewentualny sprzeciw.

Informacje o zamiarze wykreślenia Kuby z listy sponsorów terroryzmu zbiega się w czasie z wyjazdem Baracka Obamy na szczyt przywódców państw amerykańskich w Panamie.

Reklama

Niewykluczone, że przy okazji dojdzie do spotkania - jak mówią przedstawiciele Białego Domu - interakcji prezydenta USA z Raulem Castro.

Trwająca normalizacja stosunków Waszyngtonu z Hawaną doprowadziła już do ograniczenia embarga handlowego wobec Kuby i ułatwienia podróży do tego
kraju. Niedługo USA mają otworzyć ambasadę w Hawanie a Kubańczycy w Waszyngtonie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy