Reklama

Reklama

Książę Harry żegna Elżbietę II. "Babciu, już bardzo za Tobą tęsknimy"

Książę Harry opublikował oświadczenie po śmierci swojej babci, królowej Elżbiety II. W emocjonalnym wpisie podziękował monarchini za wszystkie wspólne chwile, w tym przede wszystkim za "zaangażowanie, rozsądną radę i zaraźliwy uśmiech". Piąty w kolejce do brytyjskiego tronu książę Sussex wspomniał także o żonie, dzieciach i nowej roli swojego ojca.

Cztery dni po śmierci królowej Elżbiety II, hołd swojej babci oddał książę Harry. Syn króla Karola III podkreślił w specjalnym oświadczeniu, że zmarła monarchini była podziwiana i szanowana na całym świecie.

"Wspominając życie mojej babci, Jej Królewskiej Mości i opłakując jej stratę, wszyscy przypominamy sobie kompas, jakim była dla wielu w swoim zaangażowaniu w służbę i obowiązek. Była podziwiana i szanowana na całym świecie. Jej niezachwiany wdzięk i godność pozostały prawdziwe przez całe jej życie, a teraz jej wieczne dziedzictwo" - napisał książę Sussex.

Reklama

Książę Harry: Babciu, bardzo za Tobą tęsknimy

W dalszej części oświadczenia opublikowanego w mediach społecznościowych, Harry wspomina słowa Elżbiety II po śmierci jej męża Filipa.

"Powtórzmy słowa, które wypowiedziała po śmierci jej męża, księcia Filipa, słowa, które mogą teraz nas wszystkich pocieszyć: Życie oczywiście składa się z pierwszych randek, jak i ostatnich pożegnań. Babciu, choć to ostatnie pożegnanie przynosi nam wielki smutek, jestem dozgonnie wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania, od wspomnień z najwcześniejszego dzieciństwa, przez pierwsze spotkanie z Tobą jako moim wodzem, aż do momentu, w którym poznałaś moją kochaną żonę i uściskałaś swoich prawnuków" - napisał Harry.

Piąty w kolejce do brytyjskiego tronu książę Sussex podkreślił, że bardzo ceni wszystkie chwile, które było mu dane dzielić ze swoją babcią.

"Już bardzo za Tobą tęsknimy, nie tylko my, ale cały świat. Dziękuję za zaangażowanie, dziękuję za rozsądną radę i zaraźliwy uśmiech. My także się uśmiechamy wiedząc, że teraz połączyliście się z dziadkiem i oboje jesteście razem w pokoju" - dodał książę.

Harry wspomniał także o swoim ojcu. 

"Teraz czcimy mojego ojca w jego nowej roli, króla Karola III" - czytamy w oświadczeniu.

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w zamku Balmoral w Szkocji. Uroczystości pogrzebowe monarchini odbędą się 19 września w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy