Reklama

Książę Andrzej oskarżany o molestowanie seksualne. Ujawniono ugodę Giuffre z Epsteinem

Ujawniono nowe fakty w sprawie dotyczącej molestowania Virginii Giuffre, która oskarża o to brytyjskiego księcia Andrzeja, syna królowej Elżbiety. Dzień przed rozprawą sądową opublikowano ugodę kobiety z Jeffreyem Epsteinem. W 2009 roku Amerykanka zawarła porozumienie z oskarżanym o przestępstwa seksualne multimilionerem. Dokument może mieć kluczowe znaczenie dla sprawy księcia.

Na wtorek zaplanowano rozprawę dotyczącą pozwu Virginii Giuffre przeciwko księciu Andrzejowi, synowi królowej Elżbiety II. Amerykanka, która była jedną ze stron pozywających multimilionera Jeffreya Epsteina w sprawie przestępstw seksualnych, handlu ludźmi i nakłaniania do prostytucji, oskarża członka brytyjskiej rodziny królewskiej o to, że wykorzystał ją seksualnie, gdy miała 17 lat.

Dzień wcześniej ujawniono podpisaną w 2009 roku ugodę kobiety z Jeffreyem Epsteinem, który był przyjacielem księcia Andrzeja, a w 2019 roku popełnił samobójstwo w areszcie śledczym na Manhattanie.

Reklama

Proces księcia Andrzeja. Jego prawnicy chcą oddalenia pozwu

Ujawniony dokument zakłada, że kobieta otrzyma 500 tys. dolarów w ramach ugody. Zwalnia również z różnych roszczeń ze strony Giuffre "każdą inna osobę lub podmiot, który mógłby zostać uznany za potencjalnego pozwanego".

Ugoda została ujawniona dzień przed zaplanowaną rozprawą w sprawie pozwu cywilnego złożonego przez kobietę przeciwko księciu Andrzejowi. Sędzia okręgowy Lewis Kaplan ma rozważyć wniosek prawników księcia Andrzeja o oddalenie pozwu. Sędzia podejmie więc decyzję, czy klauzula zawarta w ugodzie pomiędzy Giuffre a Epsteinem nie pozwala na pozwanie 61-letniego księcia Andrzeja. On sam zaprzecza, jakoby w przeszłości dopuścił się molestowania Virginii Giuffre. Jego prawnicy twierdzą z kolei, że ujawniona ugoda może zakończyć sprawę przeciwko brytyjskiemu księciu.

Książę Andrzej a Victoria Giuffre

9 sierpnia ub. roku 38-letnia Giuffre złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew cywilny przeciwko księciu Andrzejowi, twierdząc, że w przeszłości - gdy miała 17 lat - była przez niego wykorzystana seksualnie. Miało do tego dojść w Londynie, Nowym Jorku i na prywatnej wyspie Jeffreya Epsteina w archipelagu Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Książę miał wiedzieć, że Giuffre była wówczas nieletnia.

Kobieta - wówczas nosząca nazwisko Roberts - twierdzi, że była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez nieżyjącego już amerykańskiego miliardera i finansistę Jeffreya Epsteina obietnicami pracy, a następnie były oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej. Kobieta domaga się odszkodowania. Spekuluje się, że może ono wynosić miliony dolarów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy