Reklama

Reklama

Kryzys na Ukrainie. Stoltenberg: Jesteśmy gotowi zareagować na agresję

Szef NATO - Jens Stoltenberg - zabał głos w sprawie kryzysu na linii Rosja-Ukraina. - NATO jest gotowe zareagować na ewentualną agresję Rosji na Ukrainę, ale kanał dialogu jest otwarty - podkreślił w rozmowie z "La Stampa". Jak dodał, Moskwa "może zapłacić wysoką cenę" za ewentualną agresję.

- Jesteśmy gotowi otworzyć dialog z Rosją. Konflikt zbrojny nie leży w niczyim interesie - powiedział Jens Stoltenberg w opublikowanym w sobotę wywiadzie. Szef NATO zaznaczył zarazem, że Sojusz Północnoatlantycki "jest przygotowany na najgorsze".

Kryzys na Ukrainie. Stoltenberg: Rosja będzie musiała zapłacić

- Jeśli Rosja po raz kolejny użyje siły przeciwko Ukrainie, będzie musiała zapłacić wysoką cenę, z sankcjami ekonomicznymi i politycznymi - podkreślił szef Stoltenberg. Polityk ogłosił też, że NATO "zapewni pomoc Ukrainie, by wesprzeć jej prawo do samoobrony". - W przypadku agresji Sojusz wyśle więcej sił - podkreślił.

Reklama

Stoltenberg wyraził opinię, że Rosja może rozważać nie tylko zbrojną inwazję, ale także inne formy agresji, takie jak "tajne operacje, sabotaż, zamach stanu i poważne ataki informatyczne". - Jesteśmy gotowi zareagować również na to - stwierdził.

Zdaniem szefa NATO wśród sojuszników panuje zgoda. - Jesteśmy gotowi wprowadzić sankcje - powiedział Stoltenberg.

Kryzys na Ukrainie. Morawiecki o roli NATO

W podobnym tonie w sobotę wypowiadał się premier Mateusz Morawiecki dla "El Mundo". - NATO nie jest sojuszem wymierzonym w jakiekolwiek państwo, a Rosja nie jest przez niego w żaden sposób zagrożona - powiedział polski premier. 

- Jedyne, czego domagamy się od Rosji to respektowanie prawa narodów do samostanowienia. Naród ukraiński zasługuje na to w tym samym stopniu, co naród rosyjski - powiedział szef polskiego rządu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy