Reklama

Kryzys imigracyjny: KE przeznaczy ​20 milionów euro dla Francji

Komisja Europejska wypłaci Francji 20 milionów euro, by pomóc jej w walce z kryzysem imigracyjnym. Potwierdził to w rozmowie z ministrami spraw wewnętrznych Francji i Niemiec komisarz ds. migracji Dmitris Avramopoulos.

Ma to związek z sytuacją w Calais, skąd tysiące migrantów próbuje przedostać się na drugi koniec kanału La Manche. Komisarz podkreślił, że Europa - w odpowiedzi na napływ imigrantów - musi wykazać się większą solidarnością. 

Pieniądze pochodzić będą ze specjalnego unijnego funduszu na działania związane z azylem i migracją. Jak poinformowała Bruksela, Wielka Brytania już wcześniej otrzymała 27 milionów euro. Na tym etapie ani Paryż ani Londyn nie zwróciły się z prośbą o dodatkowe środki finansowe. 

Komisja przypomniała jednocześnie, że jeśli zaś chodzi o wsparcie techniczne - na przykład przy identyfikacji i rejestracji migrantów - mogą go udzielić unijne agencje. 

Komisarz Avramopoulos zauważył, że Europa zmaga się z kryzysem imigracyjnym o ogromnej skali i należy mu wspólnie stawić czoła. Jego zdaniem sytuacja w Calais "to tylko jeden element większej układanki, która wymaga szeregu różnych odpowiedzi". 

Jak dodał, chodzi zarówno o pilne działania na rzecz ratowania życia migrantów, jak i walkę z przemytnikami ludzi. Wszystkie te kwestie zostały poruszone w strategii jaką Komisja Europejska ogłosiła w maju. 

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy