Reklama

Reklama

Krwawa zbrodnia talibów. Zabito kilkunastu pasażerów

Afgańscy talibowie zabili we wtorek na północy kraju co najmniej 16 osób z trzech lub czterech autobusów oraz wzięli w charakterze zakładników dziesiątki pasażerów - poinformowały lokalne władze.

"Talibowie dokonali egzekucji 16 pasażerów i uprowadzili 30 zakładników" - poinformował agencję AFP Sajed Mahmud Danish, rzecznik gubernatora prowincji Kunduz, gdzie doszło do tych wydarzeń.

Z kolei szef miejscowej policji Shir Aziz Kamawal podał, że talibowie zabili 17 pasażerów.

Talibowie opanowali znaczne obszary Afganistanu po zakończeniu głównej misji NATO w tym kraju w 2014 roku; obecnie kontrolują więcej terytorium niż kiedykolwiek od obalenia ich reżimu przez wojska USA w 2001 roku.

Wiosenna ofensywa talibów

W kwietniu talibowie ogłosili rozpoczęcie wiosennej ofensywy przeciwko siłom rządowym w Kabulu.

Reklama

Miesiąc wcześniej odmówili wzięcia udziału w bezpośrednich negocjacjach pokojowych z władzami, grzebiąc w ten sposób nadzieje rządu na zakończenie konfliktu trwającego od ponad 14 lat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy