Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie ws. przyszłości Harry'ego i Meghan

"Moja rodzina i ja całkowicie popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina" - napisała w oświadczeniu królowa Elżbieta II.

Po kryzysowych rozmowach z udziałem najwyższych rangą przedstawicieli rodziny królewskiej brytyjska królowa Elżbieta zaakceptowała plan księcia Harry'ego i jego żony Meghan, którzy zamierzają zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej.

"Moja rodzina i ja całkowicie popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina" - oświadczyła 93-letnia monarchini.

"Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali członkami rodziny królewskiej pracującymi w pełnym wymiarze godzin, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia jako rodziny".

Reklama

Królowa zapowiedziała, że wprowadzony zostanie okres przejściowy, który para spędzi czas w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, dodając, że potrzeba jeszcze więcej czasu do sfinalizowania uzgodnień dotyczących przyszłości pary.

Napisała, że jest jeszcze wiele do zrobienia w "złożonych sprawach", ale oczekuje, że ostateczne decyzje zostaną podjęte w najbliższych dniach.

Decyzja księcia Harrego i księżnej Meghan

W środę 8 stycznia wieczorem książę Harry i księżna Meghan niespodziewanie ogłosili na Instagramie, że zamierzają zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej, chcą sami się utrzymywać oraz planują dzielić czas pomiędzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną. Ich głównym zajęciem ma być obecnie fundacja charytatywna.

Według źródeł w Pałacu Buckingham para nie konsultowała tego kroku z nikim z rodziny królewskiej, a wielu jej członków poczuło się dotkniętych formą, w jakiej zostało to zakomunikowane.

35-letni Harry i jego żona od pewnego czasu wysyłali sygnały, że niezbyt dobrze odnajdują się w roli członków rodziny królewskiej. W październiku ubiegłego roku ujawnili, że życie pod nieustanną obserwacją mediów jest dla nich bardzo trudne. Harry, odnosząc się do doniesień medialnych o rozdźwięku między nim a jego starszym bratem, powiedział, że wraz z Williamem znajdują się na "innych ścieżkach".

Nie spędzili świąt Bożego Narodzenia z resztą rodziny, lecz wraz z synem Archiem udali się do Kanady. Po powrocie mówili o niesamowitej gościnności, której tam doświadczyli, czym podsycili spekulacje, że to w tym kraju zamierzają spędzać większość czasu.

W poniedziałek brytyjska królowa Elżbieta II spotkała  się  z najważniejszymi członkami rodziny królewskiej, aby osobiście przedyskutować przyszłą rolę księcia Harry'ego i księżnej Meghan.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy