Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II nie weźmie udziału w piątkowej mszy dziękczynnej

Brytyjska królowa Elżbieta II nie weźmie udziału w piątkowej mszy dziękczynnej w katedrze św. Pawła ze względu na "pewien dyskomfort", który dał jej się we znaki w czasie czwartkowych obchodów Platynowego Jubileuszu jej panowania - przekazał Pałac Buckingham.

Wyjaśniono jednak, że monarchini będzie uczestniczyć na zamku w Windsorze w ceremonii zapalenia sygnałów świetlnych. Zamek w Windsorze jest jednym z ok. 2000 miejsc w Wielkiej Brytanii, gdzie zostaną one zapalone późnym wieczorem w czwartek.

"Królowa znajdowała wielką przyjemność w dzisiejszej Paradzie Urodzinowej i przelocie, ale odczuwała pewien dyskomfort. Biorąc pod uwagę podróż i aktywność wymaganą w celu uczestnictwa w jutrzejszym narodowym nabożeństwie dziękczynnym w katedrze św. Pawła, Jej Wysokość bardzo niechętnie doszła do wniosku, że nie weźmie udziału. Królowa cieszy się na udział w wieczornym zapaleniu świateł na zamku Windsor i chciałaby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejszy dzień był tak pamiętnym wydarzeniem" - napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Reklama

Platynowy Jubileusz

96-letnia królowa nie obserwowała na żywo Trooping the Colour, parady połączonej z przeglądem wojsk, która przeprowadzana jest z okazji urodzin monarchy, a w tym roku otwierała główne obchody 70-lecia jej panowania. W czwartek, który był pierwszym dniem Platynowego Jubileuszu, jedynie dwa razy pokazała się, wraz innymi członkami rodziny, na balkonie Pałacu Buckingham.

Msza w katedrze św. Pawła w Londynie jest najważniejszym wydarzeniem zaplanowanym na piątek. Wcześniej podano, że nie weźmie w niej udziału także syn Elżbiety II, książę Andrzej, który jest zakażony koronawirusem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy