Reklama

Król Karol III z wizytą w Berlinie. "Celem poprawa stosunków z Europą"

Król Karol III wraz z Królową Małżonką wybrali się z oficjalną wizytą do Niemiec. To pierwsza zagraniczna podróż Karola III od momentu objęcia brytyjskiego tronu. Samolot Voyager wraz z królewską parą na pokładzie wylądował na lotnisku Berlin Brandenburg chwilę po godzinie 14.

Wcześniej królewska para miała udać się do Francji, ale wizytę odwołano z powodu toczących się w kraju protestów przeciw przeforsowanej ustawie emerytalnej.

Karol III w Niemczech. Celem wizyty "poprawa stosunków z Europą"

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przywitał Karola i Królową Małżonkę Camillę z honorami wojskowymi przy najsłynniejszym punkcie Berlina, Bramie Brandenburskiej. Wcześniej głowa niemieckiego państwa podkreślała, że "wizyty we Francji i Niemczech odczytuje jako ważny, europejski gest".

Jak podaje agencja Reutera, głównym celem podróży królewskiej pary jest praca nad zrównoważonym rozwojem, kwestie związane z kryzysem wojennym i pomocą Ukrainie oraz poprawa stosunków z Europą, które pogorszyły się po tym, gdy Wielka Brytania opuściła struktury Unii Europejskiej w 2020 roku.

Reklama

Pałac Buckingham poinformował, że "podczas trzydniowej wizyty w Berlinie, wschodniej Brandenburgii i Hamburgu Król Karol III upamiętni także przeszłość".

Berlin. Plan wizyty brytyjskiego Króla Karola III

W czwartek brytyjski monarcha wystąpi przed niemieckim Bundestagiem oraz spotka się z uchodźcami z Ukrainy. Następnie spotka się z niemiecko-brytyjską jednostką wojskową - podaje Reuters. 

Natomiast w piątek królewska para uda się do zniszczonego w wyniku alianckich bombardowań w czasie II wojny światowej kościoła w Hamburgu, a także spotka z przedstawicielami firm zajmujących się w porcie zieloną technologią.

Czytaj również: Wizyta Karola III przełożona. "Upokorzenie Francji"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | Wielka Brytania | król Karol III | Berlin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy