Reklama

Reklama

Kreml zabrał głos w sprawie ustawy o IPN

Kreml nie zamierza na razie komentować przyjęcia przez polski Senat nowelizacji ustawy o IPN; stanowisko zostanie sformułowane po dokładnym zapoznaniu się z dokumentem - oświadczył w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

- Kreml nie zamierza na razie komentować przyjęcia przez polski Senat nowelizacji ustawy o IPN; stanowisko zostanie sformułowane po dokładnym zapoznaniu się z dokumentem - oświadczył w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

"Nie będę teraz przedstawiać stanowiska Kremla, dlatego że - niestety - nie dysponuję szczegółowymi informacjami" - powiedział Pieskow, zapytany przez dziennikarzy o reakcję Kremla na nowelizację ustawy.

Senat bez poprawek poparł w nocy ze środy na czwartek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Reklama

W ustawie znalazły się także przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów, także zbrodniom tych ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy