Reklama

Kreml: Nie wiadomo, czy Putin spotka się z Zełenskim w Watykanie

- Nie wiem, czy rosyjski prezydent Władimir Putin byłby gotów spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Watykanie tak, jak zaproponował ukraiński przywódca - przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Putin - jak dodał rzecznik - mówił, że "z przyjemnością zobaczy prezydenta Zełenskiego w Moskwie".

Przedstawiciel Kremla powtórzył, że prezydent Rosji nie zamierza omawiać z Zełenskim konfliktu w Donbasie, a jedynie relacje dwustronne, rosyjsko-ukraińskie.

Pieskow powiedział także, że o pomyśle Zełenskiego, by miejscem spotkania był Watykan, ani Rosja, ani Stolica Apostolska nie zostały oficjalnie poinformowane.

Propozycja spotkania

Zełenski w wypowiedzi dla włoskiego dziennika "La Repubblica" zaproponował Watykan jako miejsce spotkania z Putinem i rozmów na temat sytuacji w Donbasie.

Reklama

20 kwietnia Zełenski zwrócił się do Putina z propozycją spotkania w dowolnym miejscu w Donbasie. Rosyjski przywódca w odpowiedzi na tę ofertę wyraził gotowość spotkania, ale zaproponował, by odbyło się ono w Moskwie. Kreml odmówił przy tym rozmów o Donbasie twierdząc, że Rosja nie jest stroną konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy