Reklama

Reklama

Korupcja i nieprawidłowości w niemieckim urzędzie

Federalny urząd ds. azylowych zdecydował się zakończyć współpracę z 2100 tłumaczami. Wątpi się w ich kwalifikacje.

Federalny Urząd Migracji i Uchodźców BAMF musi nie tylko wyjaśnić przypadek domniemanej korupcji w swojej placówce w Bremie, ale musi uporać się także z problemem nierzetelnych i nieudolnych tłumaczy.

W samym tylko roku 2017 urząd zakończył współpracę z 30 tłumaczami ze względu na "naruszenie przez nich reguł zachowania" - donosi "Bild", powołując się na odpowiedź berlińskiego MSW na interpelację klubu parlamentarnego Lewicy w Bundestagu. Współpraca z tłumaczami została zakończona ze względu na wiele przypadków "skumulowanego naruszania obowiązujących reguł".

Reklama

W roku 2017 i 2018 ze względu na niedostateczne kwalifikacje ogółem 2100 dalszych tłumaczy zostało wykluczonych z dalszych zleceń ze strony BAMF - stwierdza się w piśmie MSW.

W ubiegły piątek na jaw wyszły nieprawidłowości w procedurach azylowych stosowanych przez oddział BAMF w Bremie. Występuje tam podejrzenie korupcji w przypadku jednej z urzędniczek na kierowniczym stanowisku, która przyznać miała azyl 2000 osób bez odpowiednich podstaw prawnych. Prokuratura w Bremie wszczęła śledztwo ws. tej urzędniczki oraz pięciu dalszych obwinionych, w tym jednego tłumacza.

Jako konsekwencję z ujawnionego przypadku domniemanej korupcji wiceminister MSW Guenter Krings zapowiedział weryfikację procedur azylowych. Już wcześniej wdrożone zostały poprawki, jak np. zasada podwójnej weryfikacji decyzji azylowych. - Już teraz jest to skuteczny środek przeciwko możliwym manipulacjom - powiedział polityk CDU w rozmowie z "Rheinische Post". Jak zaznaczył, ujawniony obecnie przypadek staje się asumptem do tego, by jak najszybciej krytycznie przyjrzeć się procedurom.

Deutsche Welle (afp)


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy