Reklama

Reklama

​Koronawirus w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zarażone cztery osoby

Ministerstwo zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowało o czterech członkach chińskiej rodziny, zarażonych koronawirusem. We wcześniejszym komunikacie była mowa o jednej osobie.

Ministerstwo zdrowia ZEA, na które powołuje się państwowa agencja informacyjna WAM, nie ujawniło, gdzie mieszka zakażona rodzina, ani gdzie jest hospitalizowana. Nie podano również liczby zarażonych nowym koronawirusem.

Jest to pierwszy przypadek zarażenia zgłoszony w regionie Zatoki Perskiej.

Ważny węzeł komunikacyjny

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszczą się latające na długich dystansach linie lotnicze takie jak Emirates czy Etihad. Kraj ten jest węzłem komunikacyjnym dla połączeń na całym świecie, co ma znaczenie w sytuacji wybuchu epidemii.

Groźny koronawirus

Nowy typ koronawirusa pojawił się po raz pierwszy w grudniu w Wuhanie. Towarzyszące mu objawy, w tym kaszel i gorączka, a w ciężkich przypadkach zapalenie płuc, są podobne do wielu innych chorób.

Reklama

Według oficjalnych danych na koniec dnia we wtorek, w Chinach potwierdzono dotąd 5974 zakażenia i 132 zgony spowodowane wirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast. W różnych krajach na świecie odnotowano łącznie dziesiątki przypadków zakażenia koronawirusem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy