Reklama

Koronawirus w Indiach. Już ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Indiach przekroczyła w sobotę (3 października) 100 tys. - poinformowały tamtejsze władze. Stawia to ten kraj na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby zgonów na COVID-19, po Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Indiach wzrosła do 100 tys. 842.

Dotychczasowa liczba potwierdzonych infekcji wynosi ok. 6,39 mln, z czego 942 tys. to nadal trwające zakażenia. Więcej przypadków wykryto jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Najwięcej nowych infekcji notowanych jest w stanie Maharasztra, Karnataka i Kerala. Maharasztra od początku pandemii jest głównym źródłem zakażeń w Indiach. Mimo nieustającej transmisji wirusa, od czwartku (1 października) w stanie obowiązuje rozluźniony reżim sanitarny - bez ograniczeń otwarte są restauracje i bary.

Reklama

Pozostałe stany również otrzymały zgodę na rozluźnienie restrykcji. Jest to spowodowane obawami o gospodarkę bo pandemia w Indiach nie ustaje, a wirus rozprzestrzenia się tam najszybciej na świecie.

Rząd premiera Narendry Modiego jest coraz silniej krytykowany za sposób walki z pandemią. Krytycy zarzucają też władzom brak przeciwdziałania wobec kurczącej się gospodarki. Pogarszająca się sytuacja pozbawiła już pracy miliony osób. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy