Reklama

Reklama

Koronawirus na świecie. Szwecja odnotowała najwyższy dobowy przyrost zakażeń

W Szwecji odnotowano w środę 2128 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to najwyższy dobowy przyrost wykrytych zakażeń od początku pandemii w tym kraju. Łączny bilans potwierdzonych infekcji to 117 913.

Poprzedni najwyższy dobowy przyrost zakażeń (1870) odnotowano 23 października. Wcześniej najwyższe wskaźniki odnotowywano pod koniec czerwca.

Jak podał szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego, w ostatnich dniach liczba nowych zakażeń wzrosła w 17 z 21 regionów. W największym stopniu epidemia koronawirusa dotyka Sztokholm, Uppsalę oraz południe Szwecji. 

Władze regionu Skania wprowadziły od wtorku dodatkowe obostrzenia: zalecono spotykać się we własnym gronie i unikać komunikacji publicznej oraz utrzymano limit liczby zgromadzeń do 50 osób. Wiele gmin w tej części Szwecji zdecydowało o zamknięciu basenów oraz bibliotek. Władze Malmoe podjęło decyzję o rezygnacji z imprez dla dzieci w związku z trwającymi w tym tygodniu feriami jesiennymi. 

Reklama

W kraju nie ma radykalnych obostrzeń

Na COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło kolejnych dziewięć osób, łączny bilans to 5927. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa obecnie 55 osób i liczba pacjentów rośnie. Wiosną jednocześnie leczono pod respiratorami nawet 550 osób.

Szwecja należy do krajów, które od początku pandemii nie zdecydowały się na radykalne obostrzenia, a jedynie zalecenia nawołujące do zachowania dystansu. Nie ma obowiązku noszenia maseczek.

W ubiegłym tygodniu rząd zezwolił na organizację imprez publicznych do 300 osób po zapewnieniu miejsc siedzących oraz odstępów. W pozostałych przypadkach obowiązuje limit 50 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje