Reklama

Reklama

Korea Północna wystrzeliła rakiety balistyczne

Korea Północna wystrzeliła w środę nad ranem czasu lokalnego nieokreśloną rakietę balistyczną - poinformowało kolegium szefów sztabów południowokoreańskiej armii. Informację tę potwierdziła japońska straż przybrzeżna. Około godzinę później, agencja Reutera poinformowała, że Korea Północna wystrzeliła drugą nieokreśloną rakietę balistyczną.

Korea Północna wystrzeliła w środę u swoich wschodnich wybrzeży nieokreślony pocisk balistyczny - poinformowali szefowie sztabów w Seulu, kilka dni po tym, jak przywódcy Korei Południowej i USA zgodzili się na zwiększenie liczby wspólnych ćwiczeń wojskowych i rozmieszczenia amerykańskiej broni.

Japońska Straż Przybrzeżna potwierdziła informację o wystrzeleniu rakiety balistycznej przez Koreę Północną. Pocisk wpadł do morza u wschodnich wybrzeży Korei Północnej.

Korea Północna wystrzeliła drugą rakietę balistyczną

Reuters informuje, że "wszystko wskazuje na to, że północnokoreański pocisk wylądował poza japońską strefą".

Reklama

"Południowokoreańska armia poinformowała, że Korea Północna wystrzeliła drugą nieokreśloną rakietę balistyczną, która także spadła do morza na wschód od wybrzeży tego kraju" - poinformowała agencja Reutera około godzinę później.

Uzgodnienia USA i Korei Południowej

Prezydent Joe Biden i jego nowy południowokoreański odpowiednik Yoon Suk-yeol uzgodnili w sobotę, że przeprowadzą większe ćwiczenia wojskowe i rozmieszczą więcej amerykańskich zasobów strategicznych, jeśli będzie to konieczne, aby powstrzymać nasilające się próby broni przeprowadzane przez Koreę Północną.

Zaoferowali również wysłanie szczepionek COVID-19, ponieważ odizolowana Północ walczy z pierwszą potwierdzoną epidemią.

Reklama

Reklama

Reklama